Vznik a historie

„SAŇAŘI“, tak nám v blízkém okolí často říkali a popichovali nás, abychom se ale dopátrali tomu proč a jak vlastně vzniklo toto označení, je třeba vrátit se o nějakou tu generaci zpět, kdy ještě ve stodolách stávaly saně, které v zimě tahali koně. Protože právě na nich se kdysi odehrála, dnes už legendami opředená událost, ze které měli její účastníci problémy, především ta mužská část problém se zákonem.
Nebudeme se pouštět do podrobností, možná že spíše právě my jsme přispěli k tomu, aby se tato událost stala ještě větší legendou. Jelikož když jsme v roce 1991 cestovali na svůj první oficiální turnaj do Klobouk u Brna zapsali jsme se tam trochu s nadsázkou a úsměvem jako SAŇAŘI SOKOLNICE a dali tak vzniknout názvu, pod kterým hrajeme dodnes a na který se hodně ptáte co vlastně znamená a z něhož je také odvozen i název našeho turnaje – SAŇAŘ CUP.

V době kdy jsme začínali s malou kopanou, tak se místo soutěží vyráželo především na turnaje a když už jsme jich nemálo zcestovali, napadlo nás mít i ten svůj. A tak se 11.čerence 1992 na tehdy asfaltovém házenkářském hřišti sešlo 9 mužstev, která si to rozdala o historicky prvního vítěze Saňař cupu. Ten rok se na konci léta odehrál ještě jakoby druhý ročník, protože v následujím roce měl turnaj pauzu.
První dva turnaje zdobili především souboje Saňařů, Tipsies a Morcanu ŽV.
V následujících letech 1994 – 1996 na turnaji hrála už jen domácí mužstva, ale od roku 1997 se začala účastnit i mužstva z blízkého okolí jako hlavně Újezd, Šaratice a Kobylnice. Další přelom přišel u příležitosti 10.ročníku v roce 2001, kdy se poprvé turnaj roztáhl do dvou dnů a zdvojnásobil se i počet účastníků, který vzrostl na šestnáct. A protože mužstev stále přibývalo a to hlavně domácích, vzniklo pro tyto mužstva v roce 2003 Mistrovství Sokolnic, které se stalo nedílnou součástí turnaje. V roce 2006 se Saňař cup roztáhl dokonce do čtyř dnů a počet účastníků narostl na 54 a účast kolem padesáti mužtev je dnes tradicí.
Saňař cup už ale není jen o futsalu, pro kvalitní vyžití a pobavení se konají doprovodné akce jako jsou koncerty, večerní zábavy a diskotéky. A jak už je také zvykem, je docela možné že vyhrajete v tombole nějakou pěknou cenu a domů pak odjedete třeba na novém kole či skůtru. No a v konečném součtu je Saňař cup akce, která i díky vám pravidelně a ne málo přispívá těm kdo neměli tolik štěstí a kteří to potřebují, formou finančních darů nadačnímu fondu Krtek při dětském onkologickém oddělení fakultní nemocnice Brno.
A co bude dál? Uvidíme, zatím nás to hlavně baví a doufáme že i vás…